Pudełka ozdobne ładnie będą wyglądać na półce albo jako gustowny prezent

Opakowania kartonowe są podstawowym nośnikiem większej ilości produktów, np. batonów, wafelków. Trzyma się w nich także gumy do żucia, tuby z tabletkami musującymi, czekolady, ciastka, lizaki.

Polecanym przez ekspertów rozwiązaniem w dziedzinie opakowań kartonowych jest tektura falista. To bardzo wytrzymały surowiec o dużej sztywności, który dodatkowo łatwo poddaje się procesowi zadruku powierzchni metodą offsetową. Tektury falistej nie trzeba laminować, co wydatnie skraca czas produkcji opakowania kartonowego i zmniejsza jego koszty. Ponadto można zadrukować od razu stronę wewnętrzną.

Opakowania kartonowe z tektury falistej można kształtować pod względem wizualnym praktycznie w dowolny sposób. Druk offsetowy pozwala wykonać na powierzchni kartonu wielobarwną ilustrację. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o grafikę, jaka ma się pojawić na opakowaniu. W związku z tym właśnie ten rodzaj druku stosują zakłady produkujące pudełka ozdobne.

Nieograniczone możliwości w zakresie wizualizacji oraz grafiki pozwalają z kolei firmom z różnych branż (głównie spożywczej) na nowe rozwiązania marketingowe i promocyjne.

Wskutek zastosowania tektury falistej średniej wielkości zamówienie może być zrealizowane dwa, trzy dni szybciej niż tradycyjnie opakowania, na które druk nanosi się metodą preprintową lub postprintową.

Równie wielkie możliwości w zakresie kreacji wizualnej mają worki foliowe. Nadają się one znakomicie na nośnik reklamowy. Aby pożądany efekt (wzrost świadomości marki prowadzący do zwiększenia sprzedaży) nastąpił, trzeba ich rozdać jak najwięcej.

Published by