Ekskluzywne długopisy reklamowe to rzadkość

Firmy produkujące ekskluzywne materiały piśmienne powstały w większości w XIX wieku - były to przede wszystkim znane do dziś marki, które wówczas produkowały pióra i konkurowały ze sobą na tym polu. Wśród nich był Parker, Waterman, Sheaffer czy i kilka innych, nowsze firmy z trudem przebijają się wśród tych, którzy sto lat i więcej zajmują miejsce na najwyższej półce. Trudno sobie wyobrazić nadruk reklamowy na długopisie, który ma oprawę zrobioną ze srebra wysokiej próby, a dodatkowo jest wykończony naturalnymi kamieniami - maleńkimi brylancikami, szmaragdami itp.

Niemal każdy ekskluzywny długopis ma miejsce, na którym należy wygrawerować imię, nazwisko, czy też inicjały właściciela. Zresztą zazwyczaj taki długopis bywa tylko drogim bibelotem (1,5 - 2 tys. złotych). Taki „drobiazg” zazwyczaj pełni funkcję długopisu reklamowego chociażby z tego powodu, że raczej każdy zapamięta, kto był ofiarodawcą i to ma funkcję reklamy i to dobrej. Bo czasami reklama nie musi być wyraźnie nazwana i skierowana do odbiorcy. Często drogi podarunek jest najlepszym przypomnieniem firmy.Ekskluzywne długopisy rzadko bywają długopisami reklamowymi.

Warto też pamiętać o tym, że pojęcie ekskluzywny długopis jest terminem względnym - dla jednej osoby to będzie długopis za 150- 200 złotych, a dla innej trzeba dodać do ceny jedno zero. Bardzo często, dotyczy to tylko niektórych modeli, są wykonane tylko pojedyncze egzemplarze. Bywają też, a robią to zazwyczaj wszystkie firmy, długopisy na specjalne okazje i te są naprawdę unikatowe. Takie długopisy są raczej dobrą reklamą firmy, która je produkuje. Warto o tym wiedzieć.

Bywają ekskluzywne długopisy reklamowe - zdarzają się one na różnych konferencjach, czy szkoleniach, ale takich, w których udział kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Organizator takiego kursu może sobie pozwolić na dość drogi pakiet powitalny, a przy tym należy pamiętać, że jeśli ktoś/firma kupuje większą ilość drogich długopisów reklamowych, to otrzymuje rabaty i to dość duże. Ekskluzywny długopis to zazwyczaj bardzo precyzyjnie wykonane dzieło. Warto mieć dla siebie chociaż jeden taki, który nie tylko cieszy oko, ale wspomaga też piszącą rękę.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.