Ekskluzywne długopisy reklamowe to rzadkość

Firmy produkujące ekskluzywne materiały piśmienne powstały w większości w XIX wieku - były to przede wszystkim znane do dziś marki, które wówczas produkowały pióra i konkurowały ze sobą na tym polu. Wśród nich był Parker, Waterman, Sheaffer czy i kilka innych, nowsze firmy z trudem przebijają się wśród tych, którzy sto lat i więcej zajmują miejsce na najwyższej półce. Trudno sobie wyobrazić nadruk reklamowy na długopisie, który ma oprawę zrobioną ze srebra wysokiej próby, a dodatkowo jest wykończony naturalnymi kamieniami - maleńkimi brylancikami, szmaragdami itp.

Niemal każdy ekskluzywny długopis ma miejsce, na którym należy wygrawerować imię, nazwisko, czy też inicjały właściciela. Zresztą zazwyczaj taki długopis bywa tylko drogim bibelotem (1,5 - 2 tys. złotych). Taki „drobiazg” zazwyczaj pełni funkcję długopisu reklamowego chociażby z tego powodu, że raczej każdy zapamięta, kto był ofiarodawcą i to ma funkcję reklamy i to dobrej. Bo czasami reklama nie musi być wyraźnie nazwana i skierowana do odbiorcy. Często drogi podarunek jest najlepszym przypomnieniem firmy.Ekskluzywne długopisy rzadko bywają długopisami reklamowymi.

Warto też pamiętać o tym, że pojęcie ekskluzywny długopis jest terminem względnym - dla jednej osoby to będzie długopis za 150- 200 złotych, a dla innej trzeba dodać do ceny jedno zero. Bardzo często, dotyczy to tylko niektórych modeli, są wykonane tylko pojedyncze egzemplarze. Bywają też, a robią to zazwyczaj wszystkie firmy, długopisy na specjalne okazje i te są naprawdę unikatowe. Takie długopisy są raczej dobrą reklamą firmy, która je produkuje. Warto o tym wiedzieć.

Bywają ekskluzywne długopisy reklamowe - zdarzają się one na różnych konferencjach, czy szkoleniach, ale takich, w których udział kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Organizator takiego kursu może sobie pozwolić na dość drogi pakiet powitalny, a przy tym należy pamiętać, że jeśli ktoś/firma kupuje większą ilość drogich długopisów reklamowych, to otrzymuje rabaty i to dość duże. Ekskluzywny długopis to zazwyczaj bardzo precyzyjnie wykonane dzieło. Warto mieć dla siebie chociaż jeden taki, który nie tylko cieszy oko, ale wspomaga też piszącą rękę.

Published by