Tektura falista jest tworzywem znacznie lepiej chroniącym towar od papieru kartonowego

Folia strech produkowana jest w trzech rodzajach: maszynowym, ręcznym i tzw. minirap. Maszynowa folia strech używana jest do owijania palet, towarów przez maszynę (automat) w dużych firmach produkcyjnych i transportowych.

Ręczna folia strech znajduje zastosowanie w mniejszych przedsiębiorstwach, w których z racji obrotu nie ma potrzeby angażowania maszyny w proces owijania palet.

Folia strech typu minirap ma mniejsze wymiary od standardowej. To zwiększa wygodę użycia i pozwala owinąć także małe rzeczy.

Folia strech skutecznie zabezpieczy każdy ładunek w postaci stałej niezależnie od jego kształtu i masy (kartony, butelki, cegły, słoiki, kostka brukowa). Owinięcie lekkich i średnio ciężkich przedmiotów znajdujących się na palecie nie będzie już problemem.

Z folią strech przygotowanie towaru do transportu każdego typu czy magazynowania jest tańsze i wygodne, a przy tym przebiega szybciej. Inne opakowania foliowe nie zabezpieczą ładunku przed warunkami atmosferycznymi. Folia strech to potrafi i dlatego owinięte w nią produkty mogą być przechowywane na zewnątrz.

Folia strech chroni towar przed czynnikami atmosferycznymi, chemicznymi i mechanicznymi. Trzeba się mocno napracować, by ją rozerwać.

Równie wytrzymałym opakowaniem jest tektura falista. W porównaniu do znanego powszechnie papieru kartonowego tektura falista zapewnia większą sztywność opakowania i lepszą ochronę towaru. Ponadto dzięki fizycznym właściwościom wygodniej (a w efekcie szybciej i taniej) się ją zadrukowuje.

Published by